Altınçatı sakinleri, yaşamda izleyici değil katılımcı olmaları için desteklenir.

Yaşlanma, çevresel faktörlere uyum sağlayabilme yeteneğinin azalması olarak tanımlanan biyolojik bir süreçtir. Yaşlının öz bakımını yapmak, sağlığını ve güvenliğini kontrol altında tutmak tek başına yeterli değildir. Onlar için örgütlenmiş sosyal refah ve sosyal hizmet programları gereklidir.

Altınçatı sakinlerinin yaşamdan mümkün olduğunca keyif almaları için, gün içerisinde ve özel günlerde (bayram, yılbaşı, yaşlılar haftası, anneler günü, babalar günü, doğum günleri vb.) etkinlikler düzenlenir. Merkezlerimizin ulaşımı kolaydır ve sağlık durumlarına göre yaşlılarımız yakınları ile vakit geçirmeye teşvik edilir. Periyodik olarak şehir turları düzenlenir.

Tüm merkezlerimizde güvenliği arttırılmış açık hava alanları mevcut olup fiziksel, sanatsal (müzik ve ritim atölyesi, ebru sanatı, takı tasarımı, ahşap boyama ve yağlı boya atölyesi vb.) ve sosyal aktiviteler ile sakinlerimizi aktif bir yaşama yönlendiririz.


“Yaşlılıkta dinç kalmanın en iyi yolu, zihnen genç kalabilmektir. Bu da kitâbi ve fikri çalışmayı devam ettirmekle olanaklıdır.”

— Epiktetos

Bilgilendirme

Demans

Diyabet

Alzheimer

Tansiyon

Kalp Ritmi Bozuklukları

Parkinson

Depresyon

Kanser

Nekahat Dönemi Bakım

Palyatif Bakım

Felç

Diğer Yaşlı Hastalıkları

↑ YUKARI

Haberler & Makaleler

This post is also available in: İngilizce